KIT DANIELS, USA – 29.08.2014
B. pracownik CIA proponuje zabójstwo Putina


W ostatnim artykule redakcyjnym, były urzędnik CIA zasugerował, że usunięcie prezydenta Rosji Władimira Putina, w razie potrzeby przez zabójstwo, powinno być głównym celem administracji Obamy w strategii na Ukrainie. Herbert E. Meyer, który służył jako specjalny asystent dyrektora CIA w administracji Reagana powiedział, że celem amerykańskich sankcji wobec Rosji "powinno być zmuszenie Rosjan, którzy trzymają lub tolerują Putina u władzy, aby sami zadali cios".
"Jeśli Putin jest zbyt uparty, aby uznać, że jego kariera jest skończona, a jedynym sposobem,aby wyciągnąć go z Kremla jest nogami do przodu, z dziurą po kuli w tył głowy - to byłoby dla nas również w porządku"
stwierdził.
Aby zapewnić usunięcie Putina, Meyer zasugerował, że administracja Obamy powinna wbić klin pomiędzy rosyjskie elity biznesowe i Kreml, co mogło by posłużyć za katalizator zamachu. "Sankcje będą działać, jeśli prezydent i jego europejscy odpowiednicy będą dokręcali śrubę; jeżeli sprawią że działania rynkowe staną się trudniejsze dla poważnych biznesmenów w Rosji, na przykład blokując im dostęp do kapitału, i jeśli sprawią że życie stanie się bardziej nieszczęśliwe dla playboyów oligarchów Rosji, na przykład poprzez anulowanie ich kart kredytowych i odmawiając im prawa do lądowania dla ich prywatnych odrzutowców," dodał. "I jeśli prezydent i przywódcy europejscy będą powtarzali tym Rosjanom - otwarcie i publicznie - że to wszystko zakończy się na dobre w momencie gdy Władimir Putin opuści Kreml."
Były urzędnik CIA opisuje wielowiekowe narzędzie dyplomacji, w którym zewnętrzne siły tworzą niezadowolenie wśród szlachty innego kraju z ich władcy, aby zapewnić ostateczne obalenie tego władcy. Biorąc pod uwagę dzisiejszy wzrost napięć między Rosją i Ukrainą, który mógłby równie dobrze doprowadzić do kolejnej wojny światowej, propozycja Meyera jest szczególnie niepokojąca ponieważ prawdopodobnie obecni zachodni urzędnicy wywiadu podzielają jego poglądy.

Powrót do poprzedniej strony