Ćwiczenia na łokieć tenisisty


Dolegliwość znana pod nazwą „łokieć tenisisty” może dotknąć zawodowych sportowców, ale także osoby rekreacyjnie uprawiające sporty takie jak tenis czy squash oraz dużo pracujące przy komputerze. Jak zapobiec temu schorzeniu?
Samodzielne ćwiczenia zapobiegają pojawieniu się tej przykrej dolegliwości. Oto kilka przykładowych ćwiczeń na mięśnie przedramienia, które odpowiadają za odwodzenie przedramienia i prostowanie nadgarstka. Można je wykonywać po kilka razy dziennie po kilka minut.

Ćwiczenie 1 - Unieś przed siebie wyprostowaną w łokciu rękę. Grzbiet dłoni nie nadgrastka uniesionej ręki, aż do momentu kiedy poczujesz rozciąganie. Nie powinieneś odczuwać bólu, a jedynie rozciąganie. W tej pozycji wytrzymaj 15 sekund. Zmień rękę. Całość powtórz 4 razy.

Ćwiczenie 2 - Pozycja wyjściowa jak w poprzednim ćwiczeniu, ale wnętrze dłoni skierowane jest do góry. Powoli zginaj nadgarstek, aż do momentu kiedy poczujesz rozciąganie. Utrzymaj tą pozycję przez 15 sekund, następnie zmień rękę. Całość powtórz 4 razy.

Ćwiczenie 3 - Zginaj i prostuj powoli nadgarstek. Tyle ile możesz, wykorzystaj cały zakres ruchu. Ćwiczenie możesz wykonywać obiema rękoma na raz. Zrób 4 serie po 15.

Ćwiczenie 4 - Wkręcanie żarówek. Wyciągnij przed siebie ręce zgięte w łokciach i wykonuj ruchy jak do wkręcania żarówek. Zrób 4 serie po 15 powtórzeń. Ruchy wykonuj powoli.

Ćwiczenie 5 - Będzie Ci potrzebna mała butelka wody lub inny przedmiot o podobnych rozmiarach i wadze. Chwyć butelkę. Powoli zginaj i prostuj nadgarstek. Jak w ćwiczeniu 3. Ruchy wykonuj powoli, wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń.

Powrót do poprzedniej strony